题干

— How ________ are these apples?

       — $10 each kg. It is so expensive that ________ of us can buy them.

     

A:much; all

B:much; few

C:many; all

D:many; few

上一题 下一题 0.0难度 选择题 更新时间:2019-08-21 10:52:33

答案(点此获取答案解析)

B