1.单选题- (共3题)
1.
The apples are $10 and the oranges are $8. So you need ____ $18 for them.
A.take | B.pay | C.spend | D.cost |
2.
There was something wrong with my ear. We couldn’t ____ anything clearly.
A.listen | B.hear | C.sound | D.speak |
试卷分析
-
【1】题量占比
单选题:(3道)
-
【2】:难度分析
1星难题:0
2星难题:0
3星难题:0
4星难题:0
5星难题:0
6星难题:3
7星难题:0
8星难题:0
9星难题:0